Aluetoiminta

Aluetoiminnan tarkoituksena on järjestää vapaamuotoisesti tapaamisia, jotta samalla alueella asuvien pihisten omistajineen olisi helpompi tutustua toisiinsa.

Ota yhteyttä alla lueteltuihin yhteyshenkilöihin, jos tapahtumat kiinnostavat. Yhdistys tukee alueyhteyshenkilön vetämää aluetoimintaa rahallisesti.

Osalla alueista on toiminnassa oma sähköpostilista yhteydenpitoa varten ja/tai Facebook-ryhmä, jossa voidaan sopia tapaamisista sekä muista tapahtumista alueella. Jos haluat liittyä alueen sähköpostilistalle, ota yhteyttä alueen yhteyshenkilöön.

Mikäli olet kiinnostunut toimimaan alueyhteys-henkilönä omalla alueellasi ole yhteydessä yhdistyksen hallitukseen.

Yhteystiedot löydät täältä.

kuva: Markus Ahtinen

Etelä-Karjala

Facebookissa

Etelä-/Keski-Pohjanmaa

Johanna Koivusaari, johanna.koivusaari(at)netikka.fi

Facebookissa

Etelä-Savo

Heli Kari, heli.kari112(at)gmail.com 

tai 044 984 7306

Keski-Suomi

Lotta Vanas, lotta_v(at)hotmail.com

Facebookissa

Pirkanmaa

pirkanmaa(at)pihakoirat.net

Anneli Jylhä, anneli.jylha(at)iki.fi

Tanja Kulmala, t.t.kulmala(at)gmail.com

Liisa Parviainen, liisa.parviainen(at)hotmail.com

Facebookissa

Pohjois-Pohjanmaa

Riina Similä, rriinaa_(at)hotmail.com 

tai 040 584 1759

Facebookissa

Uusimaa

Minna Mustamäki, minna.mustamaki(at)gmail.com

Riitta Mäkelä, makela.rii@gmail.com

Iida Peltonen, iidaapeltonen@gmail.com

Facebookissa

Itä-Uusimaa

Emmi Ruth, pemmin(at)gmail.com

Facebookissa

Kymenlaakso

Taina Salomäki, salomaki.taina(at)gmail.com

Facebookissa

Pohjois-Karjala


Hanna Eronen, hanna.eronen91(at)gmail.com

Jenni Ikonen, jennimaria90.karjalainen(a)gmail.com

Facebookissa

Savo

Sari Kautto, sarikautt(at)gmail.com tai 045 643 740

Noora Kiilakoski, noora.kiilakoski(at)gmail.com tai 044 970 0794

Facebookissa

Varsinais-Suomi

varsinaissuomi(at)pihakoirat.net

Elisa Reunanen, elisareunanen(at)gmail.com

Riika Räisänen, raisanenriika(at)gmail.com

Facebookissa