Kutsu Suomen tanskalais-ruotsalaiset pihakoirat ry:n sääntömääräiseen kevätkokoukseen

21.5.2020

Yhdistyksen sääntömääräinen kevätkokous pidetään 27.6.2020 Turussa.

KOKOUSKUTSU

 

SUOMEN TANSKALAIS-RUOTSALAISET PIHAKOIRAT RY                                                       

Sääntömääräinen kevätkokous

 

Aika:           Lauantai 27.6.2020 klo 12.00

Paikka:        Koirakoulu Vainuvoima, Kanslerintie 6, 20200 Turku

Kokouksen asialista:

 

  1. Kokouksen avaus
  2. Kokouksen järjestäytyminen
  3. Kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
  4. Kokouksen esityslistan hyväksyminen
  5. Ilmoitusasiat
  6. Esitellään vuoden 2019 vuosikertomus, tilinpäätös ja toiminnantarkastajien lausunto
  7. Päätetään vuoden 2019 tilinpäätöksen vahvistamisesta sekä tili- ja vastuuvapauden myöntämisestä hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille
  8. Esitys tanskalais-ruotsalaisen pihakoiran jalostuksen tavoiteohjelmaksi ajalle 1.1.2021 - 31.12.2025
  9. Muut esille tulevat asiat
  10. Kokouksen päättäminen

Tilinpäätökset ja vuosikertomukset tulevat näkyville yhdistyksen Internet-sivuille viimeistään kaksi viikkoa ennen kokousta, ja tarvittaessa niitä voi tiedustella yhdistyksen sihteeriltä. Asiakirjojen yhteyteen tulee myös valtakirjapohja saataville.

Kokoukseen on mahdollista osallistua etänä, ilmoitathan etäosallistumisestasi keskiviikkoon 24.6. mennessä osoitteeseen raisanenriika@gmail.com. Toimitamme osallistumisohjeet ja -linkin kaikille määräpäivään mennessä ilmoittautuneille.

Huom!

Etänä osallistuessa, tulee valtakirja olla toimitettuna joko skannattuna tai selkeänä valokuvana hyvissä ajoin ennen kokousta, viimeistään kokouspäivän aamuna klo.10.00. Valtakirjat tulee toimittaa sähköpostilla osoitteeseen sihteeri@pihakoirat.net

 

Suomen tanskalais-ruotsalaiset pihakoirat ry:n hallitus