Aluetoiminta

Aluetoiminnan tarkoituksena on järjestää vapaamuotoisesti tapaamisia, jotta samalla alueella asuvien pihisten omistajineen olisi helpompi tutustua toisiinsa.

Ota yhteyttä alla lueteltuihin yhteyshenkilöihin, jos tapahtumat kiinnostavat. Yhteyshenkilöitä tarvitaan vielä monelle suunnalle, joten jos olet kiinnostunut toimimaan alueyhteyshenkilönä, ota yhteyttä hallitukseen.

Yhdistys tukee alueyhteyshenkilön vetämää aluetoimintaa rahallisesti.

Alueen sähköpostilistan osoite lukee alueen nimen alla. Jos haluat liittyä listalle, ota yhteyttä alueen alueyhteyshenkilöön.

 

ETELÄ-KARJALA

etelakarjala(at)pihakoirat.net

Tiina Jokinen; tjokinen9(at)gmail.com tai 050 4644831

 

Keskustelua myös Facebook-ryhmässä 

Etelä-Karjalan Tanskalais-ruotsalaiset pihakoirat

ETELÄ-/KESKI-POHJANMAA

Johanna Koivusaari; johanna.koivusaari(at)netikka.fi

Keskustelua Facebook-ryhmässä Lakeuden pihistelijät

 

 

 

 

ETELÄ-SAVO

Heli Kari; Heli.kari112(at)gmail.com tai 044 9847306

 

 

ITÄ-UUSIMAA

Emmi Ruth; pemmin(at)gmail.com

 

Keskustelua myös Facebook-ryhmässä Uudenmaan pihakoirat

KESKI-SUOMI

Mirika Hyöty; 

mirikahyoty(at)gmail.com

Lotta Vanas; lotta_v(at)hotmail.com

 

Keskustelua myös Facebook-ryhmässä Keski-Suomen pihakoirat

KYMENLAAKSO

Taina Salomäki; 

salomaki.taina(at)gmail.com

 

Keskustelua myös Facebook-ryhmässä Kymenlaakson pihikset

 

PIRKANMAA

pirkanmaa(at)pihakoirat.net

Anneli Jylhä; anneli.jylha(at)iki.fi

Tanja Kulmala; t.kulmala(at)gmail.com

Liisa Parviainen; liisa.parviainen(at)hotmail.com

Keskustelua Facebook-ryhmässä Pirkanmaan pihakoirat

 

POHJOIS-KARJALA

pohjoiskarjala(at)pihakoirat.net

Hanna Eronen; hanna.eronen91(at)gmail.com

Jenni Ikonen; jennimaria90.karjalainen(at)gmail.com

 

Keskustelua Facebook-ryhmässä Pohjois-Karjalan pihakoirat

 

POHJOIS-POHJANMAA

Riina Similä; rriinaa(at)icloud.com tai 040 584 1759

 

Keskustelua Facebook-ryhmässä Oulun seudun pihisryhmä

 

 

 

 

 

SAVO

Sari Kautto; sarikautt(at)gmail.com tai 045 643 7400

Noora Kiilakoski; noora.kiilakoski(at)gmail.com tai 0449700794

Niina Tuokko; ninni.tuokko(at)gmail.com tai 044 518 2221

 

Keskustelua Facebook-ryhmässä Sawolaeset pihakoerat

 

UUSIMAA

Minna Mustamäki; minna.mustamaki(at)gmail.com

 

Keskustelua Facebook-ryhmässä Uudenmaan pihakoirat

 

 

 

VARSINAIS-SUOMI

varsinaissuomi(at)pihakoirat.net

Elisa Reunanen; elisareunanen(at)gmail.com ja

Riika Räisänen; raisanenriika(at)gmail.com

 

Keskustelua myös Facebook-ryhmässä Varsinais-Suomen pihakoirat

 

Aluetoiminnan tapahtumat löydät yhdistyksen tapahtumakalenterista!

Tapahtumakalenteri

Mikäli olet kiinnostunut toimimaan alueyhteyshenkilönä omalla alueellasi ole yhteydessä yhdistyksen hallitukseen tai aluetoimintavastaavaan!

Yhteystiedot löydät täältä.